Ogłoszenia, Informacje

Akcja „List do kopcącego sąsiada”

Akcja „List do kopcącego sąsiada”       

 


Masz uciążliwego sąsiada, który truje okolicę dymem wydobywającym się z jego komina?  Walcz z tym, pomagając sobie i innym! Napisz lub wydrukuj ten list i włóż go do jego skrzynki pocztowej.

 Drogi Sąsiedzie!

 

Widzimy i czujemy, że z Twojego komina często wydobywa się dym, który truje wszystkich, także Ciebie i Twoją rodzinę.

Każdy z nas stara się dbać o zdrowie swoje i swoich bliskich najlepiej jak tylko potrafi. JEDNAK O TYM, CZYM ODDYCHAMY, DECYDUJESZ TY. W wyniku spalania śmieci, mebli, ubrań, a także mułu, flotu, węgla brunatnego czy wilgotnego drewna uwalniasz do powietrza ogromną ilość niebezpiecznych substancji. Oddychanie nimi zwiększa ryzyko zachorowania na choroby układu oddechowego czy układu krążenia, ale też osłabia układ odpornościowy. Szczególnie niebezpieczne jest to dla kobiet w ciąży, dzieci i osób w podeszłym wieku.

Polska od lat zajmuje czołowe miejsca w Europie w niechlubnych rankingach poziomów emisji zanieczyszczeń powietrza. Smog zabija rocznie ponad 40 tysięcy Polaków.


CZY NAPRAWDĘ CHCESZ MIEĆ W TYM SWÓJ UDZIAŁ?

1 września 2017 roku weszła w życie uchwała antysmogowa dla województwa śląskiego i spalanie takich paliw jak muł węglowy, flotokoncentrat czy węgiel brunatny jest ZAKAZANE. Sprawdź datę produkcji i klasę swojego kotła węglowego. Jeśli nie jest to kocioł klasy 5 lub ECODESIGN, masz obowiązek wymienić go na taki, który spełnia standardy zgodnie z uchwałą. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej: powietrze.slaskie.pl.

PAMIĘTAJ! Za nieprzestrzeganie nowych przepisów grożą wysokie kary. Za spalanie śmieci, odpadów węglowych i węgla najgorszej jakości możesz otrzymać mandat karny do 500 zł i karę grzywny do 5000 złotych.

 

MOŻESZ TEGO UNIKNĄĆ, WYBIERAJĄC OPAŁ DOBREJ JAKOŚCI LUB BARDZIEJ EKOLOGICZNE ŹRÓDŁA OGRZEWANIA.

 

 

 

                                                Z nadzieją na zmianę Twojego postępowania,

Twoi Sąsiedzi

Załączniki

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 27 lutego 2018 14:45
Dokument wprowadzony do BIP przez: Daria Nowaczyk - Biegisz
Ilość wyświetleń: 293
10 grudnia 2019 15:18 (Daria Nowaczyk - Biegisz) - Opublikowanie dokumentu.
10 grudnia 2019 15:17 (Daria Nowaczyk - Biegisz) - Usunięcie załącznika [zawieszka_2.pdf] z dokumentu. (Dokument nieopublikowany)
10 grudnia 2019 15:17 (Daria Nowaczyk - Biegisz) - Usunięcie załącznika [zawieszka_3.pdf] z dokumentu. (Dokument nieopublikowany)
Zatrzymaj banner przewijany